Fronteers — vakvereniging voor front-end developers

Bijeenkomst bij VI Company op 3 juni 2015

Op woensdag 3 juni 2015 is Fronteers te gast bij VI Company in Rotterdam. Er worden twee presentaties en een demo voorzien rondom het thema Frontend & Mobile.

Programma

Jan Jongboom werkt als een software developer én is evangelist van Firefox OS, met de focus op low-cost devices.
VI Company host een Open Device Lab en heeft als eerste ODL in Nederland een Alcatel OneTouch Fire E in huis, met Firefox OS 1.3.
Niels Leenheer weet er vast 'meer' van! Kijk maar op https://html5test.com/devicelab.

Dat móet wel een topbijeenkomst worden waar het enthousiasme over Mobile Devices & Frontend Webdevelopment van af spat! Meld je snel aan!

Het programma is als volgt:

  • 18:00 Inloop met een pizzapunt
  • 18:40 intro Fronteers en VI Company
  • 18:45 Fun met JavaScript en sensoren - Jan Jongboom
  • 19:30 demo ODL door VI Company
  • 19:45 pauze
  • 20:15 Vreemde browsers - Niels Leenheer
  • 21:00 borrel

Fun met JavaScript en sensoren - Jan Jongboom (slides)

Als webdevelopers beschouwen we mobiele telefoons nog vaak als kleine PCs. We werken met responsive design en zijn vooral bezig om de knopjes er iets mooier uit te laten zien. Maar waarom?! We kunnen zoveel meer doen! Dat kleine apparaatje in je zak heeft een groot aantal sensoren in zich, en kan reageren op dingen die in real-life gebeuren. Het is tijd om dat te gaan gebruiken!

In een met demo's gevulde talk gooit Jan Jongboom telefoons in de lucht, maakt hij een theremin, mishandelt wat telefoons met een schroevendraaier, speelt met de gyroscoop, tagt dingen met bluetooth beacons, en demonstreert hij zijn jongleer-skills. En dat allemaal... met JavaScript.

Vreemde browsers - Niels Leenheer (slides)

Niet iedereen gebruikt een iPhone of Samsung Galaxy en er zijn meer browsers dan Internet Explorer, Chrome, Firefox en Safari en de Android browser. Een overzicht van vreemde browsers en rare devices en veronderstellingen waar front-end ontwikkelaars van uit gaan die misschien wel niet kloppen.

Waar?

Dit evenement vindt plaats bij VI Company, Stationsplein 45 (unit A4.194), 3013 AK Rotterdam.
Ga naar de hoofdingang (ingang A) van het Groot Handelsgebouw. Daar kun je de lift naar de vierde verdieping nemen, VI Company zit links aan het eind van de gang.
Er wordt gezorgd voor pizzapunten, grote eters doen er goed aan zelf nog een hapje te eten.

Vragen?

Neem contact op met de Activiteitencommissie.

Aanmeldingen

Naam Uit regio + vervoer Twitter
Andrew Ng Den Haag, auto (meerijders welkom)
Andy Man Rotterdam, fiets
Anique de Jong Alphen aan den Rijn, openbaar vervoer
Anne Lotte Engelse Rotterdam, anders
Arjan Eising Hilversum, mooiWeer ? 'racefiets' : 'trein' @eising
Arjen Smit Rotterdam, fiets @alnitak81
Bart van der Waerden Rotterdam, openbaar vervoer @BartvdWaerden
Bas Hintemann Tilburg of Amsterdam, openbaar vervoer @lhobas
Billy Brouwer Utrecht, openbaar vervoer
Bran van der Meer Rotterdam, fiets @branmovic
Egor Kloos Openbaar vervoer @dutchcelt
Elwin Schmitz Rotterdam, anders @ikElwin
Erik Klijn Rotterdam, fiets @klijn
Ernst Kimmel Rotterdam, openbaar vervoer
Erwin Goossen Utrecht, openbaar vervoer
Evert Slagter Breda, auto (meerijders welkom) @evertslagter
Fokkejan Meijer Breda, openbaar vervoer @meij0r
George Sait Rotterdam, anders @georgesait
Gideon Heilbron Utrecht, openbaar vervoer @gideonheilbron
Hernan A. Martin Castillo Den Haag, openbaar vervoer @geen
Huib Piguillet Delft, openbaar vervoer
Jaap Romijn Rotterdam, openbaar vervoer
Jaco Koster Utrecht, openbaar vervoer @JacoKoster
Jacqueline Lievense Amersfoort, openbaar vervoer
Jan Jongboom Amsterdam, openbaar vervoer @janjongboom
Jan-Paul Koudstaal Rotterdam, anders @jpkoudstaal
Jarno Utrecht, auto @jarno
Jasper Rooduijn Rotterdam, fiets @jasperrooduijn
Jeffrey Arts Rotterdam, anders
Jeroen Heijmans Utrecht, openbaar vervoer @jeroenheijmans
Jeroen Landsman Den Haag, auto
Jeroen Ooms Openbaar vervoer @jeroenooms
Jeroen Visser Delft, openbaar vervoer @vizinl
Johan Arensman Rotterdam, openbaar vervoer @frontendr
Jordy Houtman Rotterdam, openbaar vervoer @jordyhoutman
jörgen van der Kroon Dordrecht, openbaar vervoer @vanderkroon
Koen Hofman Utrecht, openbaar vervoer
Laurens Boex Rotterdam, fiets @laurensbx
Leroy de Rouwe Rotterdam, openbaar vervoer @bameffect
Lesley van Rijn Den Haag, auto
Maarten Mieras Rotterdam, fiets @mcmieraa
Marco Hordijk Rotterdam, anders @marcohordijk
Marisca Zoon Rotterdam, fiets
Mark Struijk Utrecht, openbaar vervoer
Matthijs van der Zon Den Haag, anders
Meta Kruijs Rotterdam, auto @webmaakster
Michael Oudenhuijsen Den Haag, weet ik nog niet
Miljan Janjetovic Rotterdam, openbaar vervoer
Mio van der Lijn Rotterdam, fiets
Murtada al Mousawy Spijkenisse, openbaar vervoer @MMousawy
Murtaza Yurtsev Rotterdam, openbaar vervoer
Niels Leenheer @html5test
pascal vree Noord-brabant, openbaar vervoer @pascalvree
Paul van der Gijp Rotterdam, openbaar vervoer @pvdgijp
Paul Den Haag, openbaar vervoer
Pieter Bogaerts Rotterdam, fiets @PizzaPete
Richard van Aalst Utrecht, openbaar vervoer @riesma
Rick Meijer Delft, openbaar vervoer @rickmeijer
Robert van der Elst Amersfoort, openbaar vervoer @rvanderelst
Roel Snetselaar Den Haag, auto
Sander Lissenburg Tilburg, openbaar vervoer
Sander van Lambalgen Den Haag, openbaar vervoer
Sophia van der Meijden Rotterdam, fiets @sophiaontwerpt
Sybren Wartna Rotterdam, anders @NLife
Thijs Bos Rotterdam, anders @thijsbossie
Thijs de Vlaming Utrecht, openbaar vervoer @thijsdevlaming
Timo Brundel Amersfoort, openbaar vervoer @tbrundel
Tom Harms Rotterdam, openbaar vervoer
Wim van Iersel Noord-Brabant, openbaar vervoer @banaan666
Wouter Kroes Utrecht, openbaar vervoer
Yoeran Luteijn Den Haag, openbaar vervoer @yoeran