Fronteers — vakvereniging voor front-end developers

Bijeenkomst over toegankelijkheid op 8 november 2016

Please note: this meetup will be held in English, there is no entry fee (but please do sign up using the form below). We'll have Karl Groves talk about accessibility with JavaScript and a talk of Job van Achterberg about automating accessibility testing.

Op 8 november host Fronteers een bijeenkomst over toegankelijkheid, met als eerste spreker niemand minder dan ex-congresspreker Karl Groves. Hij zal spreken over het inzetten van JavaScript om je toegankelijkheid te verbeteren. De bijeenkomst is gratis te bezoeken voor zowel leden als niet-leden.

Programma

  • 18:00 inloop met een hapje en een drankje
  • 19:00 introductie door Fronteers
  • 19:10 Karl Groves - Noscript is dead. Using JavaScript to improve accessible user experience
  • 20:00 pauze
  • 20:30 Job van Achterberg - Automatica11y: trends, patterns, predictions in audit tooling and data
  • 21:15 borrel

Karl Groves - Noscript is dead. Using JavaScript to improve accessible user experience

Karl Groves aan het woord

Toegankelijkheid en het gebruik van JavaScript hoeven elkaar helemaal niet in de weg te zitten. Sterker nog: het wordt steeds beter mogelijk om JavaScript in te zetten om je toegankelijkheid te verbeteren! Karl's talk zal hier dieper op ingaan. Met behulp van praktische codevoorbeelden zal hij laten zien hoe we onze websites een stuk toegankelijker kunnen maken.

Job van Achterberg - Automatica11y: trends, patterns, predictions in audit tooling and data

Job van Achterberg aan het woord

Het is tegenwoordig steeds beter mogelijk een deel van je toegankelijkheid automatisch te testen. Job zal in zijn talk een vergelijking maken tussen verschillende audit-tools voor toegankelijkheid, en ingaan op hun voor- en nadelen. Daarnaast zal ingaan op wat dit soort tools bieden en hoe ze gebruikt worden. Tot slot werpt hij een blik op de toekomst van het automatisch testen van toegankelijkheid.

Studio met opgestelde camera's

Locatie

De bijeenkomst vindt plaats bij Desmet Studio's in Amsterdam. Op deze legendarische plek zat vroeger een theater, daarna een bioscoop en nu al jaren een serieus mediabedrijf. Er worden vele radio- en televisieprogramma's opgenomen.

Bereikbaarheid

Desmet Studio's is gevestigd in Amsterdam aan de Plantage Middenlaan (routebeschrijving).

Kom je met de auto? Parkeren in de buurt kan het makkelijkst bij Artis. Desmet heeft uitrijkaarten (€14,50).

Meld je aan voor de bijeenkomst over toegankelijkheid op 8 november 2016

Ik kom met

Wie komen er nog meer? (81/100)

Naam Uit regio + vervoer Twitter
Andrea Den Bosch, weet ik nog niet
Andreia Ferreira Amsterdam, auto
Anneke Sinnema ENSCHEDE, openbaar vervoer @asinnema
Anthony Moendir Amstelveel, openbaar vervoer @anthony_moendir
Anthony Moendir SCHIPHOL RIJK, openbaar vervoer @anthony_moendir
Antoni Huguet Vives Amsterdam, fiets @GatMesquer
Ap Reinders Gouda, openbaar vervoer
Arjan Eising Leiderdorp, Benewagen @eising
Baris Wanschers Amsterdam, openbaar vervoer @BarisW
Bob Bijvoet Amsterdam, fiets
Bram Smulders Tilburg, openbaar vervoer @bramsmulders
Bram Willemse Amsterdam, fiets @bramwillemse
Bran van der Meer Rotterdam, openbaar vervoer @branmovic
David Ferreira Utrecht, auto, meerijders welkom! @daminufe
Dean Birkett Amsterdam, fiets @deanbirkett
Dean Wake Amsterdam, weet ik nog niet @dean_wake
Edwin Martin Nieuwegein, auto, meerijders welkom! @edwinm
Erwin Goossen Utrecht, openbaar vervoer @navelpluisje_nl
Evert Albers Amersfoort, openbaar vervoer @evert_
Hans Grimm Uithoorn, openbaar vervoer @grimmweb
Hidde de Vries Rotterdam, openbaar vervoer @hdv
Irene Frijns Den Haag, openbaar vervoer @irenefrijns
Ischa Gast Damsco, fiets @ischagast
Jacqueline Lievense Amersfoort, openbaar vervoer
Jake Abma Baarn, auto, meerijders welkom! @JakeAbma
Jan Enning Amsterdam, fiets
Janita Top Groningen, openbaar vervoer @sigvi
Jasha Joachimsthal Woerden, weet ik nog niet @jashaj
Jeroen Coumans Amsterdam, fiets @jeroencoumans
JJM van Deursen Amsterdam, fiets
Job van Achterberg Sliedrecht, openbaar vervoer @detonite
Joel Plas Leidschendam, openbaar vervoer @joelplas
Johan Huijkman Amsterdam, fiets @huijkman
Johan Sterenberg Amsterdam, fiets @strnbrg
Joop Laan Amsterdam, fiets @j00p
Jordy van Raaij Utrecht, openbaar vervoer @jordyvanraaij
JP de Vries Friesland, openbaar vervoer @jpdevries
Jules Ernst Rotterdam, weet ik nog niet @JulezRulez
Koen Knol Haarlem, weet ik nog niet
Koen Anders
Luc Rosmalen Amsterdam, openbaar vervoer
Mallory Sliedrecht, openbaar vervoer @stommepoes
Marc Willemsen Amsterdam, fiets
Marcus Klaas de Vries Amsterdam, fiets @marcusklaas
Marije Rooze De fiets
Martijn Nieuwenhuizen Amsterdam, fiets @MtNieuwenhuizen
Matijs Brinkhuis Amersfoort, openbaar vervoer @matijs
Michael Hastrich Utrecht, openbaar vervoer @mchaste
Michiel Renty Hoofddorp, auto
Michèle van den Aardweg Amsterdam, openbaar vervoer @MicheleNL
Niels Leenheer Friesland, auto @html5test
Niels van der
Niels van der Veen Amsterdam, openbaar vervoer @iamcrypto
Nienke Dekker A'dam, anders @helenasometimes
Parham Doustdar Amsterdam, openbaar vervoer @PD90
Pascal Strijbos @PascalStrijbos
Patrick Rietveld Zoetermeer, openbaar vervoer
Paul Roeland Amsterdam, fiets @polyester
Paul van Buuren Rotterdam, openbaar vervoer @paulvanbuuren
Paul Verbeek Ja, anders @_paulverbeek
Pieter van Mill Utrecht, openbaar vervoer
Prashant Palikhe Utrecht, auto @prashantpalikhe
Rafael Fernandes Amsterdam, auto, meerijders welkom! @adammodus
Raph de Rooij Rotterdam / Den Haag, openbaar vervoer @raphderooij
Rian Rietveld Den Haag, openbaar vervoer @rianrietveld
Rob Lennartz Amsterdam, openbaar vervoer @Jirodica
Robbert
Robin 't Hoen Amsterdam, fiets @justfrontend
Roel Van Gils Gent (BE), weet ik nog niet @roelvangils
Roland Kedde Nijkerk, openbaar vervoer
Sander Aarts Tilburg, openbaar vervoer @jLix
Sara Bahassou Drenthe, openbaar vervoer
Saskia Bouten Openbaar vervoer @5A5K1A
Steven Benisek Amsterdam, openbaar vervoer @stevenbenisek
Syb Wartna Rotterdam, openbaar vervoer @NLife
Thomas van Zuijlen Amsterdam, fiets @thomatronic
Tim Molendijk Amsterdam, fiets @timmolendijk
Timo Brundel Amersfoort, openbaar vervoer
Tom Klaver Amsterdam, openbaar vervoer @klavr
Ward Peeters Amsterdam, openbaar vervoer @wardpeet
Yolijn